Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego

przez | Styczeń 7, 2016

Potrzebujesz gotówki i po raz pierwszy zdecydowałeś się wziąć kredyt gotówkowy w banku? Prawdopodobnie nie wiesz, co Cię czeka i jakie dokumenty przygotować do banku? Spokojnie, za chwilę wyjaśnią się wszystkie Twoje wątpliwości.

Dokumenty do kredytu gotówkowego

Na szczęście banki coraz bardziej ograniczają formalności i wymagają od klientów wcale nie takiej dużej ilości dokumentów. Wszystkie dokumenty można podzielić na trzy kategorie:

1. Podstawowe dokumenty potwierdzające tożsamość osoby ubiegającej się o kredyt,
2. Zaświadczenie o dochodach,Jakie dokumnty do kredytu gotówkowego
3. Analiza zdolności kredytowej.

Po pierwsze, aby starać się o kredyt gotówkowy, musisz posiadać dowód osobisty, który potwierdzi Twoją tożsamość, wiek oraz narodowość. Dodatkowo będziesz zobowiązany wypełnić formularz lub tzw. wniosek o kredyt gotówkowy podając dane właśnie z dowodu osobistego. Niektóre banki oferują możliwość wypełnienia takiego wniosku drogą elektroniczną – wówczas cała procedura jest prowadzona przez Internet lub pocztą.

Zaświadczenie o dochodach – takiego dokumentu wymagają wszystkie banki komercyjne, które udzielają kredytu gotówkowego. Czasami, banki wymagają dodatkowo zaświadczenia o dochodach lub zgody na zaciągnięcie kredytu od współmałżonka. Jeżeli posiadasz status emeryta lub rencisty, wówczas banki wymagają dokumentu w postaci odcinka rentowego/emerytalnego. Jeżeli natomiast jest się zatrudnionym na umowie innej niż o pracę (np. umowa o dzieło) – niektóre banki reflektują taką formę zatrudnienia – wówczas należy przedstawić stosowny dokument.

Zdolność kredytowa – po weryfikacji wszelkich dokumentów oraz złożonych wniosków, banki komercyjne przystępują do weryfikacji zdolności kredytowej i oceniają, czy klient taką zdolność posiada. Inaczej mówiąc, sprawdzają, czy posiadane dochody wystarczą na opłatę raty kredytu oraz godne życie.
Po weryfikacji zdolności kredytowej bank wystawia decyzję – w zależności od wykazanych dochodów i sytuacji klienta, bank decyduje o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu gotówkowego.

Artykuł powiązany: http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,6348994,Jakie_dokumenty_sa_potrzebne_do_kredytu_gotowkowego_.html

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

Jedna myśl nt. „Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego

  1. Kamila2o9

    A ja mam pytanie. Czy jest w stanie ktoś udzielić mi informacji, czy do kredu gotówkowego, jeśli chce się go wziąć, należy dostarczyć również dokumenty potwierdzające tożsamość, dochody oraz analizę zdolności kredytowej mojego małżonka? Nie mamy podpisanej intercyzy i zastanawiam się, czy mogę wziąć wyłącznie na siebie tai kredyt, czy również mój mąż musi taki kredyt mi poświadczyć? Może moje pytanie jest trochę dziwne, jednak nie mam w tym temacie zbyt dużej wiedzy, więc wolę zapytać kogoś, kto się zna, zanim wybiorę się do placówki banku. Czy kredyt można wziąć wyłącznie a siebie dopiero po podpisaniu intercyzy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy: