Kredyt gotówkowy a wpis w BIK, BIG i KRD

Najczęściej polecany kredyt, nr 1 w RANKINGU

Czy można wziąć kredyt gotówkowy mając wpisy w BIK, BIG lub KRD?

Każda instytucja finansowa rządzi się swoimi prawami oraz odpowiadają przed różnymi organami. Działalność banków komercyjnych jest regulowana przez ustawę, która nie pozwala na udzielenie kredytu gotówkowego osobom, które są zadłużone. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie mogą liczyć na pomoc finansową.

Naprzeciw takim osobom wychodzą prywatne firmy pożyczkowe. Takie firmy nie są regulowane przez to samo prawo, co banki komercyjne, przez co nie mają konieczności weryfikowania chociażby rejestru BIK. Dlatego w Internecie można znaleźć całkiem sporą listę firm pożyczkowych, które oferują kredyty gotówkowe bez bik, między innymi na stronie kredyt bez bik.

Firmy takie niezbyt często sprawdzają naszą zdolność finansową, a co za tym idzie – różnego rodzaju rejestry BIK, BIG oraz KRD. Oczywiście mają takie prawo, ale nie zawsze z niego korzystają. Często, aby otrzymać kredyt gotówkowy od firmy poza bankowej wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Warunki otrzymania takiej pożyczki, pomimo tego, że są zależne od poszczególnych firm, są bardzo łatwe do spełnienia.

Pomimo pominięcia weryfikacji BIKu, nie jest gwarantowane otrzymacie pożyczki. Każda firma specjalizująca się w chwilówkach ma prawo do weryfikacji BIG i KRD. Jeśli jednak decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego będzie pozytywna, należy pamiętać, że oprocentowanie pożyczek od firm prywatnych niestety jest wyższe niż w przypadku kredytów udzielanych przez tradycyjne banki. Wiąże się to z ryzykiem, jakie ponoszą takie firmy. Większe koszty pożyczki są pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla firmy.

Kredyt gotówkowy a wpis w BIK, BIG i KRD
Oceń treść
Najczęściej polecany kredyt, nr 1 w RANKINGU

Tagi: , ,

komentarze 2

 1. anka87 Kwiecień 11, 2016 at 9:24 am Reply

  Słuchajcie zwykle rzadko udzielam się w dyskusjach publicznych ale myślę, że moja wypowiedź w tj sytuacji może być niejako wsparciem dla kilku osób.
  Otóż ja też miałam wpis w KRD i w sumie załamałam się jak tylko się o tym dowiedziałam, bo potrzebowałam pilnie pieniędzy – przygotowałam się do wyjazdu do Niemiec. I znajomi mówili mi że z takim wpisem nie mam najmniejszych szans!!!
  Naprawdę nic bardziej mylnego, na tej stronie widać że udzielają informacji kompetentni ludzie, bo dzięki takim informacjom ludzie którzy znajdują się w podobnej sytuacji jak ja odnajdują światełko w tunelu.
  Wiem, że nie wszędzie możemy dostać pożyczkę czy kredyt, ale uwierzcie, że nie wszystkie instytucje zamykają się na nas. Ja szukałam i znalazłam dobrą ofertę także składajcie wnioski – takie jest moje zdanie- nie musicie wychodzić z domu. Wystarczy, że poświęcicie trochę czasu w domu przez internet a później konsultanci z Wami się skontaktują i doradzą. Tutaj też gdzieś składałam wnioski. Pamiętajcie, że warto spłacać wszystko w terminie wtedy nie grozi Wam żadne niebezpieczeństwo.

 2. Szymon Kwiecień 22, 2016 at 9:27 am Reply

  Ja mam pełne zaufanie tylko do iCredit, brałem u nich pozyczkę i wszystko przebiegło bez problemu 🙂 Szybka wpłata, oraz wygoda jeśli chodzi o samodzielne ustalanie raty. Polecam zaufana firma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *