Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kredyty gotówkowe Opinie o kredytach gotówkowych Pożyczki

Czy kredyt gotówkowy można zmienić na hipoteczny?

Czy kredyt gotówkowy można zmienić na hipoteczny?

Masz problemy ze spłatą kredytu? Nie Ty eden. Wypadki chodzą po ludziach. Często osoby z kredytami do spłaty nagle chorują, tracą pracę, czy spotykają się z wypadkami losowymi, które powodują, że nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. W jaki sposób poradzić sobie ze spłatą kredytu gotówkowego w cięższych chwilach? Jest na to kilka porad!

Nie czekaj! Wyciągnij pierwszy rękę w stronę banku.

Nie czekaj aż otrzymasz pismo wzywające do spłaty kredytu lub, co gorsza, pisma komorniczego. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie spłacić odpowiednio szybko swojego zobowiązania, warto zwrócić się z problemem do banku, w którym posiadasz kredyt i wyjaśnić sytuację. Oczywiście, że bank nie stwierdzi „no dobra, nie musisz spłacać swojego kredytu”, ale pozwoli na nowo ustalić harmonogram spłat lub zaproponuje np. zamianę kredytu gotówkowego na pożyczkę hipoteczną.

Coraz częściej konsumenci decydują się na taką zmianę z kilku powodów:

  • wniesienie dodatkowego zabezpieczenia w postaci posiadanej (niezadłużonej hipoteki),
  • obniżenie kosztów kredytu – bank dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu jest w stanie zgodzić się na zmniejszenie kosztów kredytu, a co za tym idzie raty kredytu są niższe niż dotychczas. Pożyczka hipoteczna łączy w sobie cechy dwóch różnych zobowiązań – kredytu hipotecznego (długi okres spłaty i niższy koszt raty) oraz kredytu gotówkowego – można przeznaczyć ją na dowolny cel.
  • odroczenie terminu spłaty – często zamieniając kredyt gotówkowy na pożyczkę hipoteczną, bank jednocześnie wydłuża termin spłaty. Konsument wówczas ma więcej czasu na bardziej wygodną i nie narażającą jego budżetu domowego spłatę kredytu.

Inne zalety pożyczki hipotecznej

Często mówi się, że pożyczka hipoteczna może okazać się nawet dwa razy tańszych sposobem na zdobycie gotówki niż pożyczka/kredyt gotówkowy. Obecnie w ofertach praktycznie każdego banku można znaleźć pożyczki hipoteczne. Ich pozyskanie wiążę się z większymi formalnościami, niż tradycyjny kredyt. Oczywiście bank jest w stanie udzielić pożyczki hipotecznej, lub zamienić pożyczkę gotówkową na hipoteczną tylko, jeśli Twoja historia kredytowa nie jest rażąco zaniedbana.

Należy pamiętać, że taka pożyczka, pomimo iż jest często tańsza, nie zawsze jest chętnie udzielana przez bank. Należy spełnić szereg wymagań, posiadać odpowiednią zdolność, zabezpieczenie w postaci własnej niezadłużonej hipoteki, i wiele innych…

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *