Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kalkulatory kredytów gotówkowych

Jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku

1. Cel kredytu gotówkowego – dużą zaletą kredytów gotówkowych jest to, iż można je pozyskać na dowolny cel. Nie trzeba wskazywać w bank konkretnego celu pożyczki – tak jak np. w przypadku kredytów na mieszkanie czy innych o sprecyzowanym celu. Często spotykaną jest opinia, że czasem warto wziąć limit na koncie w banku niż kredyt gotówkowy. Niestety często limit w banku jest wyżej oprocentowany, przez co staje się droższy niż kredyt gotówkowy.kredyt gotówkowy krok po kroku

2. Wybór kredytu to podstawa, jaką należy wykonać, zanim rozpocznie się procedurą wnioskowania o kredyt. Należy wcześniej zapoznać się z ofertami, które przedstawiają banki i wybrać najlepszy dla swoich możliwości.

Podstawową czynnością, którą wykonują banki jest weryfikacja zdolności kredytowej klienta, ocena jego sytuacji materialnej na podstawie zaświadczenia o zarobkach oraz historii kredytowej – bardzo ważne przy takiej weryfikacji jest to, czy klient brał wcześniej coś na raty oraz czy regularnie takie raty spłacał. Banki weryfikują obecną sytuację, a na nią bez wątpienia mają wpływ aktualne zobowiązania w postaci innych kredytów, spłacanych alimentów oraz czynności, które skutecznie uszczuplają comiesięczny budżet.

Przy wyborze kredytu ważne jest to, aby dokładnie porównać oferty, które przedstawiają banki. Wydawałoby się, że jeżeli weźmiemy najniżej oprocentowany kredyt gotówkowy, to będzie on tym samym najtańszy. Niestety często tak nie jest. Należy pamiętać o tym, że koszt kredytu stanowią nie tylko odsetki od kapitał, ale również opłaty dodatkowe (ubezpieczenie, prowizja, czy koszt dodatkowych pakietów). Na stronie opinie o kredytach poznasz, który kredyt jest najlepszy.

3. Trzeci krok, jaki klient musi wykonać to wnioskowanie o kredyt. Jeżeli już wybrano kredyt odpowiedni dla siebie, to należy złożyć specjalnie określony formularz, podając swoje dane oraz określić kwotę kredytu gotówkowego. Taki formularz można złożyć na dwa sposoby: udając się do placówki banku, gdzie konsultant wypełni go razem z osobą ubiegającą się, ewentualnie w formie online – bez wychodzenia z domu i stania w kolejce.

4. Po weryfikacji wszystkich dokumentów bank wydaje decyzję o przyznaniu kredytu. Jeśli klient spełni wszelkie oczekiwania, jakie przedstawia bank, wówczas decyzja będzie pozytywna.

5. Umowa kredytowa i przyznanie kredytu – po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej bank podpisuje umowę z klientem. To w niej określone są szczegółowo wszystkie warunki spłaty kredytu. Po podpisaniu umowy bank przekazuje pieniądze w ręce kredytobiorcy. Wtedy taka osoba ma do wyboru – albo odbiera gotówkę w placówce określonego banku lub korzysta z opcji przelewu bankowego.

6. Przed podpisaniem umowy kredytowej ważne jest, aby dokładnie przeczytać taką umowę. Jeżeli coś wydaje się niejasne, należy niezwłocznie skonsultować to z osobą kontaktową.

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

1 KOMENTARZ

  1. You actually make it appear really easy along with your presentation however
    I find this matter to be really one thing which I feel I’d never
    understand. It kind of feels too complicated and extremely broad
    for me. I am having a look ahead to your next publish, I will try
    to get the hold of it!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *