Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kalkulatory kredytów gotówkowych koszty Kredyty gotówkowe

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt gotówkowy

W życiu większości ludzi pojawia się taki moment, w którym z pewnych powodów trzeba się zapożyczyć. Czy to u rodziny, czy u znajomych, czy w banku – bierzemy pod uwagę zaciągnięcie pożyczki lub kredytu gotówkowego. Jeśli już decydujemy się na kredyt gotówkowy w banku, to na co należy zwrócić uwagę? Ten artykuł ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości.

Kredyt gotówkowy oprocentowanie

Pierwszym i najczęściej analizowanym warunkiem, który wiąże się z uzyskaniem kredytu gotówkowego jest jego oprocentowanie. Oprocentowanie kredytu bankowego możemy podzielić na stałe lub zmienne. Oprocentowanie, jak sama nazwa wskazuje, stałe nie zmienia się w czasie spłaty. Oprocentowanie zmienne to bardzo często suma elementu stałego i np. oprocentowania obowiązującego na rynku międzybankowym. Po zawarciu umowy z bankiem, instytucja ta zwykle wydaje harmonogram spłat kredytu z informacją o oprocentowaniu, wysokości spłacanych rat (stałych lub zmiennych) oraz terminach wpłaty rat.

Dokumenty do kredytu gotówkowego

Zanim wybierzemy się do banku należy porządnie przygotować się do podjęcia procedury bankowej. Większość banków zwykle wymaga podobnych dokumentów do uzupełnienia stosownego wniosku o kredyt gotówkowy. Zwykle są to:

  • Dowód osobisty lub paszport w przypadku obcokrajowca
  • Zaświadczenie o zarobkach
  • Inne

Zwykle do uzyskania decyzji o otrzymaniu kredytu wystarczą te dwa podstawowe dokumenty. Jednak w każdym przypadku bank ma prawo wymagać dodatkowych dokumentów takich jak: zaświadczenie o rencie/emeryturze, zaświadczenie dokumenty małżonka/małżonki, czy nawet dokumenty o niezaleganiu w spłacie podatku (wymóg stawiany firmom, nie osobom prywatnym).

Zarobki, a kredyt gotówkowy

Bez wątpienie wysokość zarobków ma wpływ na określenie zdolności kredytowej przez bank. Czym jest zdolność kredytowa? Zdolność kredytową określa się na podstawie uzyskiwanych dochodach, miesięcznych kosztach utrzymania oraz obecne zobowiązania/zadłużenia (np. posiadanie karty kredytowej, czy spłacanie innych zobowiązań – kredyty, alimenty i inne.

W jakim banku kredyt gotówkowy

Obecnie każdy bank komercyjny, który znajduje się w Polsce specjalizuje się w udzielaniu kredytów – w tym gotówkowych. Dlatego warto dokładnie rozważyć każdą ofertę i dokładnie zapoznać się z warunkami stawianymi przez banki – oprocentowanie, rrso, kary umowne, prowizje, marże i inne. Każdy drobny druczek należy przeczytać dwa razy i w przypadku wątpliwości – omówić to z wybranym konsultantem.

O całkowitych kosztach kredytu gotówkowego mówi wskaźnik RRSO. Poniżej kilka najbardziej popularnych ofert kredytów:

  • BGŻ BNP PARIBAS – RRSO 13,35%
  • T-MOBILE POŻYCZKA GOTÓWKOWA – RRSO 14,16%
  • ALIOR BANK – Pożyczka Dla Duetów – RRSO 14,04%

 

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *