Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Uncategorized

Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach

Decydując się na przystąpienie do procedury kredyutowej trzeba mieć mocno na uwadze, z czym się mierzymy oraz jakich dokumentów może wymagać od nas bank, czy instytucja udzielająca kredytu. Do całkiem niedawna bankom wystarczył praktycznie dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach. Teraz natomiast kredyty takie są mocno ogarniczane i coraz trudniej je uzyskać. Zwykle banki oczekują dodatkowych zaświadczeń, czy wypełnienia mnóstwa formularzy, aby móć w ogóle starać się o kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy, a zaświadczenie o zarobkach

Jednym z najbardziej pożądanych dokumentów poza oczywiście dowodem osobistym jest oświadczenie o zarobkach uzyskiwanych przez osobę wnioskującą. Czasami banki pozwalają przedstawić wnioskodawcy wyciąg bankowy, który potwierdzi oficjalnie wynagrodzenie osoby zainteresowanej kredytem.

Dodatkowo instytucjami, które bardzo często udzielają kredytu gotówkowego na podstawie zaświadczenia o dochodach są firmy pozabankowe oferujące kredyty bez BIK, czy chwilówki. Często oferty takich instytucji bywają droższe niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki, ale są zdecydowanie łatwiejsze w uzyskaniu.

Skupmy się jednak na samych kredytach bankowych.

Komisja Nadzoru Finansowego jakiś czas temu wprowadziła rekomendacje, według których banki komercyjne

miały zaostrzyć swoją politykę kredytową. Obecnie maksymalny kredyt gotówkowy, który można otrzymać wyłącznie na podstawie zaświadczenia o dochodach to kwota 20 000 zł.

Co zrobić, aby otrzymać większy kredyt gotówkowy?

Jednym z najprostszych rozwiązań jest skorzystanie z jednego z wielu oferowanych produktów bankowych. Może to być konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokata, czy karta kredytowa. Często wystarczy być posiadaczem jednego z tych produktów, aby bank potraktował nas jak swojego Klienta.

Zaostrzone wymogi powodują, że zwykła pożyczka, czy kredyt gotówkowy staje się bardziej skomplikowanym produktem, który stawia sporo wymagań jeśli chodzi o nowych Klientów dla banku. Nie oznacza to jednak, że kredyty te nie są dostępne. Często jednak cała procedura i formalności, których należy dopełnić są skomplikowane i sporo dłuższe niż w przypadku chwilówek, czy produktów pozabankowych.

Co jest potrzebne, aby uzyskać decyzję w sprawie kredytu na oświadczenie o zarobkach

Aby przystąpić do procedury wnioskowania o kredyt gotówkowy wystarczy posiadać dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Procedura jest dopełniania zwykle w oddziale bankowych, choć obecnie banki oferują również kredyty online. Po wypełnieniu wniosku oraz zbadaniu zdolności kredytowej, bank przystępuje do wydania decyzji o otrzymaniu lub braku otrzymania kredytu. Decyzja ta zwykle wydawana jest tego samego dnia.

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *