Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kalkulatory kredytów gotówkowych Kredyty gotówkowe Opinie o kredytach gotówkowych Pożyczki

Kredyt gotówkowy w 15 minut

Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie, aby wziąć kredyt w dosłownie 15 minut. Byliśmy zmuszeni do tego, aby wnioskować wyłącznie o kredyty gotówkowe w bankach, gdzie cała procedura była mocno wydłużona, a proces od wniosku kredytowego do gotówki w portfelu trwał dniami lub tygodniami. Wtedy, podobnie jak i obecnie, nie każdy jednak mógł sobie pozwolić na to, aby wziąć kredyt w banku. Kiepskie dochody, brak zdolności kredytowej – to uniemożliwiało zaciągnięcie kredytu w banku. Podobnie jest dziś. Na szczęście (choć nie zawsze) od jakiegoś czasu na rynku finansowym pojawiły się firmy pożyczkowe pozabankowe, które oferują pożyczki dostępne praktycznie od ręki.

Procedura wnioskowania o pożyczkę pozabankową

Cały proces ubiegania się o tzw chwilówkę jest mocno uproszczony i trwa dosłownie kilka minut. Zwykle nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy, że masz przy sobie wszystkie wymagane dokumenty oraz dostęp do internetu. Na rynku obecnie widnieją dziesiątki (o ile nie setki firm pozabankowych), a w większości procedura wnioskowania o pożyczkę wygląda tak samo.

Dokumenty potrzebne do wniosku o pożyczkę gotówkową:

  • Dowód osobisty
  • Zaświadczenie o dochodach (choć nie zawsze)
  • Własne konto bankowe

Po odpowiednim wypełnieniu wniosku oraz zweryfikowaniu swojego konta bankowego, na kredyt czeka się dosłownie chwile. Oczywiście ten czas może być nieco wydłużony, ale zwykle trwa to do kilku godzin.

Na czy polega weryfikacja konta przy chwilówce?

Każda instytucja udzielająca kredytu przez internet (w tym również banki) wymaga zweryfikowania konta. Ważna informacja – konto musi być Twoją własnością i nie możesz jej współdzielić z innymi osobami, np. współmałżonkiem. Weryfikacja polega na przelaniu symbolicznej kwoty – zwykle 1 zł na wybrane konto bankowe. Jeśli zlecisz przelew natychmiastowy, wówczas większe prawdopodobieństwo, że kwota zostanie zaksięgowana szybciej, a Ty otrzymasz szybciej swoje pieniądze. Kwota przelana na poczet weryfikacji zwykle jest później zwracana na Twoje konto.

Jak wybrać odpowiedni kredyt w 15 minut?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, na rynku kredytów pozabankowych istnieje kilkadziesiąt, o ile nie kilkaset firm pożyczkowych. Jak więc wybrać najlepszą? W wyborze pomogą Ci:

  • Warunki, jakie oferuje dana firma – im tańsze kredyty tym wydaje się, że lepsze, lecz pamiętaj, aby dokładnie je zweryfikować i czytać najmniejszy druk na umowie
  • Opinie innych – w internecie jest ich całe mnóstwo. Warto je sprawdzić. Waż6ne, aby nie polegać wyłącznie na tych pozytywnych opiniach – te często nie są wiarygodne. Dużo powiedzą o samym pożyczkodawcy opinie negatywne
  • Rankingi kredytów gotówkowych – praktycznie raz w miesiącu powstają takie rankingi, które przedstawią kilka firm pożyczkowych, na których weryfikacji polecamy się skupić

Pamiętajcie, aby nie podejmować pochopnej decyzji tylko dlatego, że pożyczka potrzebna jest na już. Warto dowiedzieć się o niej sporo, przeanalizować swoje zdolności finansowe i zrezygnować z ofert, które znacząco je przekraczają.

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *