Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kalkulatory kredytów gotówkowych Kredyty gotówkowe Opinie o kredytach gotówkowych

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy

Przymierzasz się do zakupu samochodu, ale nie posiadasz odpowiedniej ilości gotówki? Rozważasz oferty pożyczek i kredytów, ale nie wiesz co wybrać?

Kupno samochodu to nie jest prosta sprawa. W końcu jest to inwestycja na lata. Jeśli w najbliższym czasie planujesz jego zakup i wiesz już, że potrzebujesz wsparcia bankowego, to warto z wnioskiem kredytowym wstrzymać się do początku roku. Dlaczego?

Otóż zwykle a początku nowego roku banki oferują wiele ciekawych i nieco tańszych ofert kredytów samochodowych. Jednak warto rozważyć nie tylko oferty kredytów samochodowych, ale również kredytów gotówkowych.

Kredyt na samochód, a kredyt gotówkowy – porównanie

Zwykle kredyty samochodowe są znacznie niżej oprocentowane, niż zwykłe kredyty gotówkowe. Bardzo często możemy znaleźć oferty kredytów na samochód, których oprocentowanie waha się pomiędzy 7 a 20%, podczas gdy kredytów gotówkowy to nierzadko ponad 20%. Skąd bierze się ta różnica? Kredyty samochodowe bardzo często są dodatkowo zabezpieczone – dopóki kredyt nie zostanie spłacony, bank w przypadku rażących opóźnień w spłacie, może żądać samochodu w zamian. W przypadku kredytów gotówkowych bank nie ma takiej możliwości, dlatego bardziej się zabezpiecza (wyższym oprocentowaniem).

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy i samochodowy

W przypadku ubieganie się o kredyt należy zwrócić uwagę na procedury, które stosuje bank. W przypadku kredytów gotówkowych, procedury te są znacznie prostsze. Zwykle bank wymaga tylko dowodu i zaświadczenia o zarobkach, a samą decyzję przyznaje w ciągu zaledwie kilku minut.

W przypadku kredytu samochodowego banki czasami wymagają dodatkowo wkładu własnego, którego wysokość może się różnić. Od wysokości wkładu własnego również zależy wysokość prowizji, oprocentowania oraz ogólne warunki kredytu. Konieczne jest również, aby w trakcie rejestracji samochodu, uwzględnić w niej bank (lub dokonać cesji). Co oznacza, że samochód tymczasowo staje się własnością banku. Przy kredycie samochodowym całość kwoty zostaje przeznaczona wyłącznie na zakup auta, a w przypadku kredytu gotówkowego, część kwoty możemy przeznaczyć np. na opłaty związane z rejestracją, czy ubezpieczeniem.

Oba kredyty znacząco się różnią od siebie. Każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jeden jest tańszy, inny mniej problemowy w trakcie procesu ubiegania się. To od nas samych zależy, który kredyt wybierzemy.

 

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *