Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Kredyty gotówkowe Pożyczki

W jakim banku kredyt bez zaświadczeń?

Istnieją takie momenty w życiu każdej osoby, że pomimo pracy, są takie miesiące, w których pilnie potrzebujemy zastrzyku gotówki. O ile posiadamy zdolność kredytową, stałe dochody i całkiem niezłą historię kredytową, zwykle nie mamy problemu z wzięciem kredytu gotówkowego w banku. Ale co w przypadku, jeśli nie mamy odpowiednich zaświadczeń, ani dobrej historii, a wciąż potrzebujemy pożyczki?

Kredyt bankowy bez zaświadczeń

Każdy bank posiada określone procedury udzielania kredytów gotówkowych oraz listę dokumentów oraz zaświadczeń, które poświadczą nasze dochody. W przypadku kredytów gotówkowych, tych zaświadczeń nie jest zbyt wiele. Zwykle wystarczają:

  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości poświadczający obywatelstwo polskie
  • zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach
  • umowa o prace
  • konto bankowe indywidualne

Na podstawie tych dokumentów bank weryfikuje naszą zdolność kredytową, sprawdza BIK oraz ocenia, czy jesteśmy wiarygodnymi pożyczkobiorcami. Jeśli np. w BIKu posiadamy negatywne wpisy, bank może odmówić przydzielenia nam kredytu gotówkowego.

Firmy pozabankowe udzielające kredytów bez BIK

Czasami, pomimo usilnych starań, bank nie chce udzielić nam kredytu. W takich przypadkach rozwiązaniem może okazać się firma pożyczkowa pozabankowa. Oczywiście kredyty pozabankowe zwykle są znacznie droższe i dużo bardziej uciążliwe dla spłacających, jednak wciąż jest to jakaś alternatywa i sposób na szybką gotówkę.

Zaletą, a jednocześnie wadę kredytów bez BIK jest ich dostępność. Można ją zwykle otrzymać w kilkanaście minut, bez dodatkowych zaświadczeń. Pożyczka bez zaświadczeń brzmi obiecująco, jednak należy pamiętać, że wciąż jest to zobowiązanie, niestety często sporo droższe niż w przypadku kredytu gotówkowego z banku. Przed jego zaciągnięciem warto się zastanowić, czy na pewno będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom firmy pozabankowej i na czas spłacić wszelkie raty.

RRSO i całkowite koszty pożyczki bez zaświadczeń

Firm oferujących pożyczki pozabankowej w ostatnim czasie pojawiło się tyle, co grzybów po deszczu. Wpisując w przeglądarkę hasło „firmy pozabankowe” możemy znaleźć masę propozycji i reklam firm promujących się, jako najlepsze. Jak więc w gąszczu wszystkich pożyczkodawców nie zwariować i podjąć dobrą decyzję?

Przede wszystkim należy zrobić dobre rozeznanie, jeśli chodzi o pożyczki bez zaświadczeń. Sprawdzić kilka rankingów pożyczek bez BIK, poczytać opinie na ich temat, a dopiero później, podjąć decyzję.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę bez BIK?

Chyba najczęstszym kryterium branym pod uwagę jest koszt pożyczki. Im niższy tym lepszym. Pamiętać trzeba jednak, że samo oprocentowanie niewiele nam mówi. Na koszt pożyczki mogą wpływać nie tylko odsetki, ale koszty związane z przydzieleniem pożyczki, ubezpieczenia kredytu itp. Dlatego ważnym wskaźnikiem przy podejmowaniu decyzji powinien być wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

 

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *