Kalkulator kredytu gotówkowego

Sprawdź jaka masz zdolność kredytową i ile będzie wynosiła rata Twojego kredytu

Opinie o kredytach gotówkowych Uncategorized

W jakim banku kredyt gotówkowy dla 18 latka?

Oferta kredytów gotówkowych, która jest aktualnie dostępna na rynku bankowym jest bardzo szeroka. Praktycznie każdy, kto wnioskuje o pożyczkę lub kredyt w dowolnym banku i spełnia określone wymagania, jest w stanie pożyczyć niewielką lub większą kwotę, którą przeznaczy na dowolny cel. Ale czy równie łatwo jest zaciągnąć kredyt przez 18-latka, który dopiero co kończy szkołę, nie posiada stałego źródła dochodu? Jak wygląda sytuacja kredytowa bardzo młodych osób, które nie posiadają jeszcze swojej historii kredytowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Kredyt gotówkowy a brak zdolności kredytowej.

Musimy przyznać, że zaciągnięcie kredyt przez bardzo młodą (choć przecież już pełnoletnią) nie jest wcale takie łatwe. Ma na to wpływ między innymi brak historii kredytowej. 18 letnia osoba jeszcze nie zdążyła stać się wiarygodna dla banku poprzez brak swojej własnej historii kredytowej. Jest to z pewnością powód, który wpływa na niekorzyść 18-latka. W końcu osoby starsze często pracują, utrzymują rodziny i jednocześnie budują swoją historię kredytową przez wiele lat. Jeśli tak młody człowiek wnioskuje o pieniądze – w rezultacie prawdopodobnie spotka się z odmową, ponieważ bank nie wie, czego się spodziewać, More at loanexpresso.

Kredyt gotówkowy dla 18-latka, a odpowiednie poręczenie.

W przypadku kredytu gotówkowego zaciąganego przez tak młodą osobę, niezbędne będzie poręczenie osoby trzeciej – tzw, żyrant. Zwykle pułap wiekowy, od którego nie wymaga się poręczenia osoby trzeciej jest wiek 26 lat, czyli wiek, w którym zwykle osoby kończą studia i zaczynają zarabiać pierwsze pieniądze, a tym samym osoby te zaczynają budować swoją historię kredytową.

Osoby uczące się lub studiujące – problemy z uzyskaniem kredytu.

Niestety ze sporym problemem borykają się osoby będące na utrzymaniu rodziców, uczące się – czyli studenci lub licealiści. Rozwiązaniem dla takich osób mogą być kredyty studencie udzielane na specjalnych warunkach. Kredytów dla studentów udzielają między innymi takie banki jak:

  • PKO Bank Polski
  • Pekao S.A.
  • SGB-Bank S.A.

Kredyty studenckie zwykle udzielane są na ważną legitymację studencką i na okres maksymalnie 6 lat, lub 4 w przypadku studiów doktoranckich. Kredyty studenckie charakteryzują się tym, że osoby dostają coś na zasadzie comiesięcznej wypłaty, którą po zakończeniu studiów, student zobowiązuje się spłacić.Spłata kredytu studenckiego rozpoczyna się po upływie 2 lat od zakończenia studiów.

Kredyty studenckie udzielane są na preferencyjnych warunkach, a ich spłata jest uzależniona od momentu zakończenia nauki, dlatego też studenckie kredyty wymagają poręczenia osoby 3-ciej
.

Sprawdź najczęsciej wybierany kredyt gotówkowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *